A A A

Szachy, to niezwykła gra znana od co najmniej półtora tysiąca lat, a  jednym z największych klasyków szachów był Akiba Rubinstein urodzony w Stawiskach.

24 czerwca 2023 roku w hali sportowej w Stawiskach odbył się I Otwarty Turniej Szachowy im. Akiby Rubinsteina o Puchar Burmistrza Stawisk. Rozgrywki zgromadziły 75 miłośników tej królewskiej gry między innymi ze Stawisk, Porytego, Łomży, Ostrołęki, Białegostoku i wielu innych miejscowości. Szachiści grali w dwóch równoległych turniejach: Turnieju OPEN oraz Turnieju dzieci do 10 lat. Uczestnicy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim, tempem 10 min + 5 s na ruch dla zawodnika.

W turnieju OPEN z kompletem punktów zwyciężył Tomasz Obrycki, drugie miejsce zajęła Martyna Filipkowska, a na trzecim miejscu uplasował się Robert Grochowski.

W Turnieju Dzieci do lat 10 zwyciężył Olaf Śledziewski,

Pamiątkowe statuetki trafiły do najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika, najlepszej dziewczynki i najlepszego chłopca w obu kategoriach. Burmistrz Stawisk Agnieszka Rutkowska pogratulowała wszystkim uczestnikom i uhonorowała ich pamiątkowymi medalami.

Szczegółowe wyniki Turnieju OPEN: KLIKNIJ

Wyniki Turnieju Dzieci do lat 10: KLIKNIJ

Fotorelacja z Turnieju: KLIKNIJ